4-نکته-کلیدی-و مهم-برای-بهبود-سئو-سایت-پارسه-وب
12
جولای

4 نکته کلیدی و مهم برای بهبود سئو سایت

یکی از مهمترین شاخص های یک کسب و کار موفق، اعتماد مخاطبان و مشتریان آن کسب و کار است. کسب و کار های اینترنتی به طور مثال داشتن یک فروشگاه اینترنتی نیز از این نیست. به همین خاطر شما با بهبود سئو سایت خود می‌توانید در نتایج موتور های جستجو در رتبه های بسیار خوب قرار بگیرید.

برای مثال هنگامی که مخاطبان هدف شما در حال جستجوی خدمات شما در گوگل هستند، اگر سایت شما در همان صفحه اول جستجو و در رتبه های اول باشد این موضوع به طور مستقیم سبب اعتماد مخاطبان تان می‌شود. از طرفی دیگر مراجعه آنها به سایت شما نیز بسیار بیشتر خواهد شد و درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. ما در این مقاله قصد داریم 4 نکته کلیدی و مهم برای بهبود سایت تان را آموزش دهیم تا با بهینه سازی صفحات سایت در در صفحه اول گوگل و چند رتبه اول قرار بگیرید.

 

لیست عنوان ها:

سئو چیست؟

سئو-چیست-پارسه-وب

خوب است بدانید که SEO مخفف عبارت “Search Engine optimization”  بوده و به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می‌باشد. هدف اصلی بهبود سئو سایت، کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل است. هر روز کاربران بسیاری زیادی کلمات مورد نظر خود را در گوگل جستجو می‌کنند و این موتور جستجو با الگوریتم های بسیار پیشرفته، پیشنهاداتی را متناسب با عبارات جستجو شده به آنها نمایش می‌دهد. به عبارتی ساده تر باید بگویم در واقع سئو برای موتورهای جستجو تمرینی برای بهینه سازی یا تحت تاثیر قرار دادن میزان دیده شدن یک وب سایت می باشد که این امر در قرار گرفتن در صفحه اول گوگل یک تکنیک به حساب می آید. به جرات می‌توان گفت مهمترین هدف همه افراد از طراحی وب سایت افزایش میزان بازدید کاربران می‌باشد پس حتما لازم است برای افزایش میزان بازدید مخاطبان تان برای بهبود سئو سایت خود برنامه ریزی داشته باشید.

چرا به سئو نیاز داریم؟

در نظر داشته باشید گه موتورهای جستجو مانند یاهو، بینگ، و از همه مهمتر گوگل با ورود به سایت های اینترنتی محتوای آنها را بررسی کرده و براساس کیفیت سئو سایت شما، سایت تان را ربته بندی می‌کنند. گوگل برای این کار از الگوریتم های پیچیده ای استفاده می‌کند که کسی از همه آنها اطلاع چندان دقیقی ندارد. به عنوان مثال فاکتورهای گوگل برای رتبه بندی سایت ها بیش از ۲۰۰ مورد است و شما برای جذب مخاطب بیشتر، به سئو و حضور در صفحه اول گوگل وابسته خواهید بود.

 

انواع بخش های بهبود سئو سایت

1. سئو داخلی – ON Page

سئوی-داخلی-پارسه-وب

سئو داخلی سایت به معنی بهینه سازی سایت برای تحلیل و درک بهتر خزندگان (Crawlers) و ربات های گوگل است. هر فعالیتی که در سایت خود انجام می‌دهید؛ از تولید محتوا گرفته تا طراحی و بهینه سازی صفحات سایت و واکنش گرایی برای نسخه موبایل بر سئو تاثیر گذار خواهد بود. برخی از عوامل تاثیر گذار در سئو داخلی سایت شامل موارد زیر است:

  • استفاده صحیح از متا تگ ها و عنوان ها
  • استفاده مناسب از کلمات کلیدی در نگارش مقالات
  • ایجاد ساختار صحیح برای آدرس دهی صفحات
  • بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر سایت
  • تولید محتوای اختصاصی و با کیفیت
  • واکنش گرا بودن صفحات سایت برای موبایل و تبلت ها
  • کاهش سرعت بارگیری صفحات
  • و…

2. سئو خارجی – Off Page 

سئوی-خارجی-پارسه-وب

سئو خارجی مجموعه فعالیت های شما در خارج از سایت است که سبب دیدن شدن، انتشار بهتر محتوا در اینترنت و ایجاد مسیرهای دسترسی از بیرون سایت شما می‌باشد. در سئو خارجی شما باید سعی کنید راه ارتباطی خوبی از خارج سایت خود مخصوصا شبکه های اجتماعی، به سایت خود ایجاد کنید. قطعا مهمترین فعالیت ما در بیرون سایت کسب بک لینک های ارزشمند است. هر سایتی غیر از سایت شما که به یکی از صفحات شما لینک داده باشد یک بک لینک محسوب شده و می‌تواند بر جایگاه شما در نتایج گوگل تاثیرگذار باشد. روش های مختلفی برای کسب بک لینک ارزشمند وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • ریپورتاژ آگهی و تبلیغات
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی
  • ارسال دیدگاه در سایت های مرتبط با سایت شما
  • خرید و ایجاد بک لینک در سایت های مختلف 
  • تبادل لینک با سایت های دیگر 

 

حال به سراغ 4 نکته کلیدی و مهم برای بهبود سئو سایت می‌رویم:

1. شناسایی کلمات کلیدی مناسب حوزه کاری‌تان

کلمه-کلیدی-در-سئو-سایت-پارسه-وب

شناسایی و انتخاب کلمه کلیدی مناسب در حوزه کاری تان یکی از مهمترین وظایف شما هنگام نگارش یک مقاله و تولید محتوا است. حتما پیش از شروع به نگارش مقاله و تولید محتوا باید به این دنبال این موضوع باشید که کاربران چه موضوعاتی را مرتبط با حوزه کاری شما جستجو می‌کنند و چه محتوایی می‌توان یرای بهبود سئو سایت در این مورد تولید کرد. با پاسخ به این سوالات و تهیه لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با کارتان، می‌توانید محتوای با کیفیتی تولید کنید و در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. ابزار های مانند Keyword Tool وجود دارند که می‌توانند به شما در پیدا کردن این کلمات کلیدی کمک کنند.

2.استفاده صحیح از تگ های هدینگ

استفاده-از-هدینگ-در-سئو-پارسه-وب

حتما توجه داشته باشید که هر صفحه از سایت شما باید تنها و تنها یک تگ h1 داشته باشد که آن هم عنوان مقاله است. این عنوان باید به طور دقیق توضیح دهنده محتوای صفحه مدنظر باشد و دارای کلمه کلیدی(کلمه کانونی) هدف شما نیز باشد. از نظر فونت و ظاهر نیز کاملا به طور شاخص توسط مخاطب قابل دیدن باشد. علاوه بر نگ h1 که از اهمیت فوق العاده ای برخورد‌دار است، از تگ های h2 و h3 نیز برای معرفی زیر شاخه های موضوع باید استفاده کنید. برای بهبود سایت خود سعی کنید محتوای صفحات شما دارای تعداد کلماتی بین 1000 تا 1500 کلمه باشد و در هر صفحه  ۴ تا ۵ تگ h2 داشته باشید. البته از تگ های h3 تا h6 برحسب نیاز نیز بهتر است که استفاده کنید.

3. استفاده از تصاویر و ویدیو های اختصاصی

تاثیر-تصویر-در-سئو-سایت-پارسه-وب

به جرات می‌توان گفته که یک تصویر به اندازه حداقل یک محتوای 600 کلمه ای می‌تواند مفهوم را به مخاطب انتقال دهد! پس اگر قصد دارید محتوا سریعتر به مخاطب و مشریان تان منتقل شود و سطح رضایت آنها را بالا ببرید بهتر است از ابزارهای چند رسانه ای مانند تصویر و ویدیو استفاده کنید. بعنوان مثال استفاده از ویدئو زمان حضور کاربر در صفحه را افزایش داده و ضریب خروج کاربران شما را کاهش میدهد. استفاده از تصویر و ویدیوهای اختصاصی به طور مستقیم در بهبود سئو سایت شما بسیار موثر است. از همه اینها مهمتر آن است که گوگل توجه بسیاری زیادی به این موارد داشته و وجود تصویر یا ویدئو را نشانه ای بر رضایت کاربران از صفحه می‌داند، در نتیجه شانس شما در آمدن به صفجه اول گوگل را نیز به صورت چشم گیری افزایش خواهد یافت.

4. استفاده از لینک سازی داخلی  و خارجی 

تاثیر-لینک-سازی-در-سئو-پارسه-وب

هنگام نگارش یک مقاله حتما از ارجاع دادن به مقاله های دیگر سایت تان و لینک سازی داخلی استفاده کنید. و حتی در صورت نیاز به سایت ها خارجی به صورت nofollow لینک بدهید. بسیاری از افزاد تصور می‌کنند که لینک دهی به سایت های دیگران می‌تواند موجب کاهش اعتبار سایتشان شده و سبب افت رتبه شان در گوگل ‌شود. این تصور در برخی موارد درست و در برخی نادرست است. اگر شما به یک سایت مرجع و صفحه ای کاملا مرتبط از آن لینک بدهید تاثیر منفی در جایگاه شما نخواهد داشت. حتی این لینک سازی خارجی، به گوگل کمک می‌کند تا موضوع صفحه شما را نیز به خوبی شناسایی کند. اما اگر همین لینک سازی به سایتی نامرتبط و یا حتی صفحه ای نادرست از سایتی که از دسترس خارج است مرتبط شود، می‌تواند در عملکرد شما تاثیر منفی داشته باشد.