ابزار های دیجیتال مارکتینگ چیست؟
30
نوامبر

ابزار های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ابزار های دیجیتال مارکتینگ یا به عبارت ساده تر همان بازایابی دیجیتالی به تمام روش های بازاریابی در فضای آنلاین و اینترنت گفته می شود. استفاده از این روش‌های بازاریابی مدرن در سال‌های اخیر نقش بسیار مهمی در توسعه کسب و کارهای مختلف داشته است. به بیان دیگر، مشاغل می توانند با استفاده از ابزارهای دیجیتالی و رسانه‌های اجتماعی به صورت آنلاین کسب و کار خود را به تعداد زیادی از کاربران معرفی کنند. همان طور که می‌دانید امروزه افراد قادر هستند در بستر دنیای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، حجم زیادی از نیازهای شخصی و روزمره خود را تامین کنند. از طرفی علاقه مردم به خرید های اینترنتی و غیرحضوری باعث به وجود آمدن شرکت‌های مختلفی در فضای دیجیتال شده است. به طوری که امروزه رقابت کسب و کارها در بازار سنتی کم رنگ شده و در مقابل رقابت سختی در فضای آنلاین ایجاد شده است.

ابزار های دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی دیجیتالی

لیست عنوان ها:

مزیت استفاده از بازاریابی به روش آنلاین

استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ فرصت مناسبی را برای رشد و پیشرفت کسب و کارهای مختلف فراهم کرده است. چرا که با استفاده از تکنیک‌های بازاریابی به روش آنلاین می‌توانند تعداد قابل ملاحظه‌ای از کاربران را به سمت محصولات یا خدمات خود هدایت کنند. به همین دلیل مشاغلی که قصد پیوستن به دنیای بزرگ وب و فضای آنلاین دارند نیاز است که آگاهی خود را در این زمینه بیشتر کنند و به شناخت کاملی از مفهوم دیجیتال مارکتینگ برسند. از این رو ما در این مقاله قصد داریم بحث بازاریابی به روش آنلاین را بیشتر مورد بحث قرار دهیم و به جنبه های بیشتری از این موضوع بپردازیم. پس اگرشما هم به عنوان مدیر یک کسب و کار  قصد دارید برندسازی موفق وگسترده ای داشته باشید و همین طور حضور مستمری در میان رقبای آنلاین داشته باشید، ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.     

نقش بازاریابی دیجیتال در موفقیت کسب و کار ها – ابزار های دیجیتال مارکتینگ

با توجه به ابزارها و امکانات تبلیغاتی زیادی که در فضای آنلاین میسر شده است، شرکت‌ها می توانند فعالیت گسترده‌ای را در جهت بازاریابی و فروش خدمات یا محصولات برند خود داشته باشند. استفاده اصولی و کارآمد از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ باعث به وجود آمدن رابطه ای موثر بین مشتریان و برند های مختلف می شود. نتیجه این رابطه در نهایت سودآوری هر چه بیشتر برای شرکت ها است. بهتر است بگوییم برقراری ارتباط مداوم با مشتریان و تبدیل آن ها به مشتریان وفادار، دغدغه تمامی کسب  و کارهای آنلاین است. اما در حوزه بازاریابی آنلاین تنها مشاغلی موفق می شوند، که دانش کافی در جهت استفاده درست از این ابزارها را داشته باشند تا به هدف نهایی خود دست یابند.

نقش بازاریابی دیجیتال در موفقیت کسب وکارها
نقش بازاریابی دیجیتال در موفقیت کسب وکار ها

معرفی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

همان طور که اشاره کردیم در بستر بازاریابی دیجیتالی، امکان انجام تبلیغات به صورت گسترده تری فراهم است. به همین دلیل در زیر به معرفی و  بررسی برخی از رایج ترین ابزارهای تبلیغاتی ( ابزار های دیجیتال مارکتینگ ) در فضای دیجیتال می پردازیم:

۱- بازاریابی از طریق وب سایت

می توانیم بگوییم که ضروری‌ترین ابزار برای شروع فعالیت کسب و کارهای مختلف در دنیای اینترنت، داشتن وب سایت است. در حقیقت وب سایت برای شرکت‌ها فرصتی را ایجاد می‌کند که قادر باشند بحث برند‌سازی را با معرفی محصولات یا خدمات خود به مشتریان به خوبی گسترش دهند. بنابراین اولین قدم برای حضور موفق در فضای دیجیتال مارکتینگ و پیروزی بر رقبای آنلاین، طراحی یک سایت تخصصی است. 

۲- بازاریابی از طریق محتوا

یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی به روش آنلاین محتوا است. محتوا در وب سایت‌های مختلف و همین طور رسانه‌های اجتماعی دارای اهمیت بسیار زیادی است. جالب است بدانید که در بیشتر کتاب‌های مرتبط با دیجیتال مارکتینگ، محتوا را به عنوان پادشاه خوانده اند. تبلیغات محتوایی در فضای آنلاین می‌تواند شامل متن، تصویر، ویدیو، کتاب الکترونیکی، پادکست، اینفوگرافی و … باشد. البته هر کدام از این موارد به تنهایی می تواند به عنوان ابزاری قدرتمند در تبلیغات آنلاین مورد استفاده قرار بگیرد.

ابزار های دیجیتال مارکتینگ - بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوایی

۳- بازاریابی از طریق ایمیل( ایمیل مارکتینگ)

ایمیل به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و ساده‌ترین ابزارهای تبلیغاتی هم چنان مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع ایمیل مارکتینگ روشی است که به واسطه آن کسب وکارهای مختلف تعامل بیشتری با مشتریان خود برقرار می کنند. موارد استفاده از تبلیغات ایمیلی بسیار گسترده است. از مهم ترین موارد آن‌ها می توان به ارسال اطلاعیه‌های مرتبط با جشنواره‌ها و تخفیفات، ارسال پیام‌های مناسبتی و تبریک تولد مشتریان و … اشاره کرد. 

۴- بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی – ابزار های دیجیتال مارکتینگ

شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی دیجیتالی نقش مهمی دارند. اینستاگرام با میلیون ها کاربر فعال خود، به عنوان قدرتمندترین شبکه اجتماعی شناخته شده است. محبوبیت اینستاگرام در بین افراد باعث شده است که تعداد زیادی از مشاغل  بخشی از فعالیت تبلیغاتی خود را به این فضا  اختصاص دهند. از طرفی با افزایش مشتریان و هدایت آن‌ها به سایت اختصاصی کسب و کار خود فعالیت مستمری داشته باشند. رسانه‌های اجتماعی دیگر مانند: توییتر، فیس بوک، تلگرام و … در رابطه با بحث تبلیغات تجاری کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ابزار های دیجیتال مارکتینگ - سوشال مدیا
ابزار شبکه های اجتماعی

شرکت پارسه وب، ارائه دهنده بهترین خدمات دیجیتال مارکتینگ

اما هم اکنون بهتر است شما را با یکی از برترین شرکت‌های فعال در ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ آشنا کنیم.  پارسه وب، به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه خدمات مرتبط با کسب وکارهای آنلاین دارای سال‌ها تجربه موفق است. افراد متخصص این مجموعه، تمامی خدمات مرتبط با طراحی سایت را با کیفیتی بالا و رقابتی به کسب وکارهای مختلف ارائه می دهند. از این رو برای مشاوره و استفاده از خدمات بی نظیر پارسه وب می توانید همین حالا با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

جمع بندی

در سال‌های اخیر، با توجه به گسترش تکنولوژی، شاهد استفاده روزافزون مردم از اینترنت و امکانات آن هستیم. شاید بهتر باشد بگوییم این موضوع به یک نیاز اساسی در زندگی افراد تبدیل شده است. تا حدی که بدون استفاده از اینترنت انجام بیشتر کارها سخت یا غیر ممکن می شود. به همین دلیل اکنون شاهد فعالیت مشاغل زیادی در بستر اینترنت و دنیای دیجیتال هستیم. اما شرط دوام این مشاغل و موفقیت آن‌ها در حوزه بازاریابی دیجیتال  نیازمند شناخت کافی و استفاده اصولی از پارامترهای بازاریابی آنلاین است. چرا که رقابت در بازار آنلاین بسیار سخت‌تر از بازار سنتی شده است. به همین دلیل برای پیروزی بر رقبا در این فضا به دانش و تلاش بیشتری نیاز هست.

در این مقاله سعی کردیم شما را با مفهوم دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن آشنا کنیم. امیدواریم به یک شناخت کلی نسبت به این موضوع رسیده باشید و با فعالیت موثر خود در فضای اینترنت، گام بزرگی در جهت رشد کسب و کار خود بردارید. اگر در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید خوشحال می شویم آن را با ما به اشتراک بگذارید.