4-ابزار-مناسب-برای-برگزاری-وبینار-را-بشناسید-پارسه-وب
08
جولای

4 ابزار مناسب برای برگزاری وبینار را بشناسید

در دنیای امروزی افزایش آگاهی و مهارت در زمینه های تخصصی اولین گام برای کسب درآمد است. یکی از بهترین، راحت ترین و سریعترین راه های یادگیری مهارت های مختلف، شرکت در وبینارهای علمی مختلف می‌باشد. از طرف دیگر اگر شما در مهارتی تخصص داشته باشید به جرات می‌توان گفت، برگزاری وبینار می‌تواند درآمد بسیار خوبی برای شما به ارمغان بیاورد. برای برگزاری وبینار شما باید برای خود یک ابزار برگزاری وبینار انتخاب کنید. چراکه همان طور که برای برگزاری یک همایش یا کارگاه خوب باید یک سالن و محل مناسب پیدا کنید برای برگزاری وبینار نیز باید یک محیط مناسب را تعیین کنید. به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم 4 ابزار مناسب برای برگزاری وبینار را به شما آموزش دهیم تا بتوانید وبینار های فوق العاده ای را برگزار کنید.

لیست عنوان ها:

وبینار چیست؟

وبینار-چیست-پارسه-وب

اگر بخواهیم یک تعریف ساده از وبینار داشته باشیم می‌توانیم بگوییم:

وبینار ، مخفف اصطلاح Web-based seminar بوده و به معنای سمینار مبتنی بر وب است. به عبارتی دیگر وبینار (Webinar) به سیمنار یا همایشی گفته می‌شود که در فضای وب و به صورت مجازی برگزار گردد. برگزاری وبینار در واقع یک سیستم کامل ارتباطی صوتی و تصویری با امکانات پیشرفته برای برقراری ارتباط دوطرفه و مناسب بین مدرس و دانشجویان می باشد.

4 ابزار مناسب برای برگزاری وبینار

1. ایوند

ایوند-ابزار-برگزاری-وبینار-پارسه-وب

سایت “ایوند” از سال 1396 فعالیت خود را در زمینه اطلاع رسانی همایش ها، سمینارها، کارگاه های آموزشی آغاز کرد و بعد از آن به برگزاری وبینار های آنلاین پرداخت. یکی از مهمترین ویژگی های این سایت، این است که اگر شما برای برگزاری وبینار هیچ هزینه ای را از دانشجویان تان دریافت نکنید، سایت ایوند از شما برای برگزاری وبینار هیچ هزینه دریافت نخواهد کرد. و شما فقط درصورتی که ارائه دهنده کلاس های آنلاین پولی باشید، مجبور به پرداخت درصدی از درآمدتان به ایوند هستید. در این سایت شما در یک صفحه اختصاصی اطلاعات مربوط به وبینار را در معرض دید کاربران تان قرار می‌دهید. در این صفحه می توانید مطالبی را در رابطه با سر فصل های وبینار، زمان شروع و معرفی اساتیدی که سخنرانان هستند، بپردازید. خوب است بدانید که ایوند دارای دو اپلیکیشن برای شرکت کنندگان و برگزار کنندگان نیز می‌باشد.

ویژگی های آن:

  • امکان ارسال ایمیل به صورت رایگان به لیست ایمیل های دلخواه خود (روزانه 5000 هزار نفر)
  • امکان ایجاد همکاری در فروش
  • تجزیه و تحلیل دقیق وبینار برگزار شده
  • دارای سامانه پیامکی و ایمیل برای اطلاع رسانی به ثبت نام کنندگان
  • رابط کاربری آسان برای مخاطبان خود

 

2. اسکای روم

اسکای-روم-ابزار-برگزاری-وبینار-پارسه-وب

“اسکای روم” اولین سرویس ارائه دهنده کلاس های آنلاین در ایران می‌باشد و برای کسانی که دانش چندان زیادی را برگزاری وبینار ندارند و تازه وارد عرصه برگزاری وبینار شده اند میتواند مناسب ترین گزینه باشد. محیط این سایت نسبتا ساده بوده و رابط کاربری خوبی دارد. شما با ثبت نام در این سایت می‌توانید در یک سرویس اختصاصی با ظرفیت ۲۰ نفر به طور همزمان برای مدت ۵ روز به صورت رایگان به برگزاری وبینار بپردازید.

ویژگی های آن:

  • رابط کاربری آسان برای مخاطبان خود
  • امکان دسته بندی های متنوع در موضوعات مختلف برگزاری وبینار
  • امکانات بسیار گسترده
  • اشتراک گذاری دسکتاپ
  • پشتیبانی از همه سیستم عامل ها
  • ارتباط دوطرفه‌ی صوتی و تصویری
  • امکان اشتراک فایل، اشتراک اسلاید و ضبط رویداد

 

3. ایسمینار 

ایسیمنار-ابزار-برگزاری-وبینار-پارسه-وب

“ایسمینار” فعالیت خود را در سال 1392 در زمنیه های ارائه انواع اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مخصوص وبینار، ثبت نام و شرکت در وبینار و اطلاع رسانی آن آغاز کرد. خوب است بدانید که بیشترین مخاطبان ایسمینار افرادی هستند که به دنیای دیجیتال مارکتینگ علاقه مند می‌باشند. و این سایت برای فروش بلیط هیچگونه درصد یا هزینه ای را از کاربران خود نمی گیرد.

ویژگی های آن:

  • امکان دسته بندی های متنوع در موضوعات برگزاری وبینار
  • فروش بلیط بدون دریافت هیچگونه درصد یا هزینه ای از کاربران
  • ابزار تبلیغاتی ارزان قیمت
  • فروش فیلم وبینار
  • امکان برقراری ارتباط با سرویس ادوبی کانکت 
  • دارای پیشتیبان آنلاین

 

4. وبینار

وبینار-ابزار-مناسب-برای-برگزاری-وبینار-پارسه-وب

مجموعه “وبینار” در مرکز رشد و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در سال 1391 فعالیت خود را آغاز کرد. یکی از مهمترین ویژگی های آن این است که پیش از شروع کلاس های آنلاین، شما می‌توانید دمو آن را مشاهده کرده و در تصمیم گیری برای برگزاری وبینار بهتر عمل کنید. در حال حاضر سایت وبینار، بر پایه نرم افزارهای بین المللی بوده و بر روی سرورهای پرسرعت این مجموعه در داخل کشور ارائه می گردد. سرعت و دسترسی آسان کاربران یکی از ویژگی های کاربردی آن است که سبب تمایز آن با دیگر سرویس ها می‌شود.

ویژگی های آن:

  • پشتیبانی از همه سیستم عامل ها
  • پشتیبانی بصورت 24 ساعته
  • سرعت و دسترسی آسان کاربران
  • برگزاری کلاس آنلاین با استفاده از ساختار HTML۵

 

جمع بندی

به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین مزایای برگزاری وبینار این است که شرکت‌کنندگان شما می‌توانند از هر جای دنیا در آن شرکت کنند. با این روش مشکل مکان و فاصله به طور کامل حل می‌شود! همچنین مخاطبان شما بسیار بیشتر می‌شوند چرا که شرکت‌کنندگان به شهر یا کشور محدود نمی‌شوند. خوب است بدانید که امروزه بخش اعظمی از مدرسان برای برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی خود در زمینه های مختلف علمی از وبینار استفاده می کنند. از سوی دیگر شرکت ها و برندها برای معرفی محصول جدید خود و جذب مشتریان بیشتر به برگزاری وبینار روی می آورند. پس وقت آن رسیده است شما نیز از این طریق به کسب درآمد بپردازید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که همیشه سعی کنید چند روز قبل برگزاری وبینارتان چندبار تمرین کنید تا مطمئن شوید که همه چیز مرتب و آماده است و همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

بعد از برگزاری آن نیز برای شرکت کنندگان یک ایمیل تشکر به خاطر شرکت در وبینارتان ارسال کنید. و از آنها بخواهید که نظرات و پیشنهادات خود را در مورد وبیناری ک در آن شرکت کرده اند برای شما ارسال کنند. درنهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.